4. Niedziela Adwentu 22 grudnia 2013 r.

1. Pragniemy poinformować, iż 18 grudnia w naszej kapucyńskiej wspólnocie nastąpiła zmiana na urzędzie gwardiana i rektora kościoła. Nowym gwardianem został o. Andrzej Baran, dotychczasowy wikary klasztoru i magister ponowicjatu. Jego zastępcą został mianowany o. Jarosław Kubera. Zmiana była podyktowana faktem, iż Prymas Polski, ksiądz arcybiskup Józef Kowalczyk ofiarował kapucynom opactwo pobenedyktyńskie w Mogilnie, a o. Krzysztof Lewandowski został w tymże mieście mianowany proboszczem parafii i przełożonym domu. Wyrażamy naszą wdzięczność o. Krzysztofowi za posługę w klasztorze i kościele lubelskim oraz wspieramy modlitwą jego osobę oraz nowe zadanie, które powziął.

2. Bracia i siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w sali tercjarskiej prowadzą Kiermasz Ciast Świątecznych. Ofiary uzyskane ze sprzedaży przeznaczone są na dofinansowanie działalności formacyjnej Zakonu. Pozwolą wspomóc biedniejszych członków wspólnoty w wyjazdach rekolekcyjnych, pielgrzymkowych i innych spotkaniach.

3. Jutro przypada 23 dzień miesiąca, który tradycyjnie jest poświęcony św. o. Pio. O godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci św. Stygmatyka. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy oraz składania intencji wstawiennictwu św. o. Pio. Informujemy, że w dniu jutrzejszym w naszym kościele spowiedź rozpoczyna się o godz. 6.00 i trwa przez cały dzień, aż do godz. 20.00.

4. W najbliższy wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji, to dzień szczególny, naznaczony bogatymi obrzędami religijnymi. Zachęcamy do wierności tradycji, przez podkreślenie wyrzeczenia i umartwienia. Wieczerza wigilijna winna mieć charakter religijny i rodzinny, dlatego nie należy przy tej okazji spożywać alkoholu. W tym dniu spowiedź rozpocznie się o godz. 6.00 i trwać będzie do ostatniej Mszy św., która w naszym kościele zostanie odprawiona o godz. 1530. Po tej Mszy św. kościół zostanie zamknięty. Przypominamy, że w Wigilię nie będzie Mszy św. o 19.00.

5. Serdecznie zapraszamy do przeżycia Pasterki w naszym kościele. Przebieg tej uroczystej liturgii będzie wyglądał następująco:

– o godz. 23.20 odbędzie się procesja z figurą Dzieciątka Jezus do żłóbka, po zakończeniu której rozpocznie się liturgia Godziny Czytań,

– o 24.00 Msza św. Pasterska.

7. Bardzo serdecznie zapraszamy na Wieczór Kolęd i Pastorałek w wykonaniu braci ponowicjuszy, który odbędzie się w Boże Narodzenie tj. wtorek o godz. 20.00.

W dni świąteczne – 25 i 26 grudnia tj. środa i czwartek – nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 6.00, a więc pierwsza Msza św. jest o godz. 7.00. Pozostałe Msze. św. odprawiane będą według porządku niedzielnego.

8. Dziękujemy za wszelkie oznaki Waszej życzliwości, wsparcie materialne i duchowe. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone