31.07.2022 – XVIII Niedziela Zwykła

1. Rozpoczyna się miesiąc sierpień, miesiąc ważnych wydarzeń historyczno – narodowych w naszej Ojczyźnie. Jest to także miesiąc wielu innych ważnych świąt maryjnych i patriotycznych. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie i o tych, którzy oddali życie za Polskę.
2. We wtorek 2 sierpnia w naszym kościele odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli. Msze św. w naszym Kościele będą sprawowane według porządku dnia powszedniego.
3. W środę 3 sierpnia na Jasną Górę wyruszy Lubelska Piesza Pielgrzymka. Zapraszamy do pielgrzymowania w kapucyńskiej Grupie nr 3. Zachęcamy do modlitwy za pielgrzymów i duchowej łączności w godzinie Apelu Jasnogórskiego.
4. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy duchowej: – w I czwartek miesiąca – tego dnia zapraszamy na nabożeństwo na godz. 18:00, połączone z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, – I piątek miesiąca jest okazją do wynagradzania Najświętszemu Serca Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata zapraszamy na godz. 18:00. W I sobotę miesiąca po mszy św. o godzinie 9-tej odmówimy różaniec z rozważaniami.
5. Także w sobotę jest święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym Kościele będą sprawowane według porządku dnia powszedniego.
6. 1 sierpnia w naszej kapucyńskiej wspólnocie nastąpią zmiany personalne. Swoją posługę kończy o. Stefan Majkowski uda się do klasztoru w Rywałdzie Królewski na jego miejsce do naszej lubelskiej wspólnoty przybędzie o. Krzysztof Groszyk z Lublina-Poczekajki. Naszym braciom życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na klasztor i kościół. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach oraz wszystkim pracującym życzymy wszelkich potrzebnych darów Bożych. Polecamy Was i Waszych bliskich opiece Maryi Królowej Aniołów.

Komentowanie jest wyłączone