II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego – 19 kwietnia 2020

  1. Dzisiejsza Niedziela Bożego Miłosierdzia kończy Oktawę Wielkanocy. Z dzisiejszym dniem związał Pan Jezus niezwykłe obietnice. Do siostry Faustyny powiedział między innymi: “Pragnę, aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”. Pan Jezus obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie Komunię świętą, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia codziennie w domach, a szczególnie w godzinie miłosierdzia, czyli o godz. 15.00.
  2. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Patronalnym Caritas i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają dzieło Caritas, z serca dziękujemy
  3. W czwartek Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa Męczennika, głównego Patrona Polski oraz Patrona naszej Warszawskiej Prowincji Kapucynów. Msze św. w naszym Kościele będą sprawowane według porządku zwykłego. W tym dniu Bracia : Wojciech Gwiazda, Wojciech Kaczmarek, Jerzy Obłoza i br Wojciech Dyczyński obchodzą swoje imieniny. Msza św. Dziękczynna za solenizantów zostanie odprawiona o godz. 6.30.
  4. W sobotę w Święto św. Marka Ewangelisty na mszy św. O godz. 6.30 będziemy dziękować za dar powołania do życia zakonnego SOLENIZANTÓW: brata Marka Wółkiewicza i brata Jarosława Stefaniaka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Od poniedziałku 20 kwietnia będą nas obowiązywać nowe zasady, dotyczące ilości osób w kościele. U nas będzie mogło przebywać jednocześnie 35 osób.
  6. Drodzy Bracia i Siostry, dziękujemy Wam za wszelkie dobro „duchowe I materialne jednocześnie życząc aby Bóg umacniał Waszą wiarę i nadzieję na powrót do normalności, obdarzył łaską Miłosierdzia i udzielił nam wszystkim swojego błogosławieństwa.
  7. Na zakończenie mszy św. następuje śpiew Suplikacji.

Komentowanie jest wyłączone