Drodzy przyjaciele i dobrodzieje naszej kapucyńskiej wspólnoty!

 

 

Boże Narodzenie rodzi w nas pragnienie wdzięczności za Jezusa Chrystusa, który stał się widzialnym Darem niewidzialnego Boga. Utożsamił się z każdym człowiekiem. Odtąd Jezus przychodzi do nas poprzez tych ludzi, którzy pomagają nam w widzialny sposób, i tych, którzy pomagają niewidzialną modlitwą i ofiarą.

Z potrzeby serca pragnęw imieniu własnym i całej naszej kapucyńskiej wspólnoty złożyć Wam i Waszym najbliższym życzenia świąteczne. Chcę, by były one na miarę zadań i sytuacji przeżywanej przez każdego z Was. Szeroko otwórzcie drzwi Waszych serc na przychodzącego Chrystus. Otwórzcie Wasze domy, prace i zamierzenia, dzieła, plany i wszystko to, co stanowi treść Waszego życia. Niech ciałem się staną wszystkie dobre pragnienia rodzące się w Waszych sercach. Niech one staną się częścią królestwa przychodzącego Mesjasza.Do swego serca przyjmijcie Dziękczynienie i nie czyńcie niczego dla siebie, ale wszystko innym i sobie nawzajem dzięki Emmanuelowi.

W bożonarodzeniowej atmosferze wspólnie dziękujmy Bogu za to, że stał się Człowiekiem i przyszedł do nas jako Człowiek. Zapalił w nas miłość, którą przekazujmy dalej w mocy Ducha Świętego z wdzięcznością, która jest sercem miłości.

Dziewica Maryja i wierna Oblubienica Pana niech wyprasza dar kontemplacji rzeczy prostych w Waszej codzienności tak, aby we wszystkim dostrzegać Boga Stwórcę, który tęskni za swoim stworzeniem i szuka jego bliskości.

Łaska i błogosławieństwo Bożego Dziecięcia oraz czuła opieka Jego Matki niech wypełniają wszystkie dni Nowego 2018 Roku. Niech ten czas obfituje w pokój, nadzieję i radość.

Z wdzięczną pamięcią i darem modlitwy – br. Andrzej Baran z braterską wspólnotą.

Komentowanie jest wyłączone