14.11.2021 – XXXIII Niedziela Zwykła

  1. Przypominamy, że trwa nasza listopadowa modlitwa za zmarłych. Można jeszcze do tej modlitwy dołączyć swoich bliskich zmarłych wypisując ich imiona na kartkach wypominkowych, które są wyłożone  na ławkach w kościele.
  2. W każdy wtorek o godz. 9:00 w naszym kościele odprawiamy Mszę Świętą wotywną do św. Antoniego z Padwy polecając intencje zbiorowe, które zawsze na początku Mszy odczytujemy. Kartki na wtorkową nowennę są wyłożone na ołtarzu  św. Antoniego po prawej stronie.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę 17 listopada – święto św. Elżbiety Węgierskiej, Patronki FZŚ; w czwartek 18 listopada – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w sobotę 20 listopada – św. Rafała Kalinowskiego – kapłana i zakonnika.
  4. Za tydzień w ostatnią niedzielę roku liturgicznego będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Nasze ofiary na tacę przekażemy na Archidiecezjany Fundusz Budownictwa Sakralnego.
  5. Dziś po Mszy Świętej możemy wspomóc działalność charytatywną CARITAS naszej archidiecezji przez złożenie ofiary do skarbonki, która jest umieszczona po prawej stronie dużych drzwi wyjściowych.
  6. Dziś po Mszy Świętej możemy złożyć ofiarę w ramach ogólnopolskiej akcji POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Ofiary możemy składać do skarbonki umieszczonej w ścianie przy wyjściu z kościoła.
  7. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
  8. Bardzo dziękujemy za Waszą stałą troskę o nasz klasztor i kościół, za modlitwę i ofiary składane na tacę, do skarbonek, przekazywane w zakrystii oraz wpłacane na konto naszego klasztoru. Ogarniamy Was i Wasze Rodziny naszą codzienną modlitwą. Wszystkim życzymy zdrowia i opieki Matki Bożej na cały tydzień.

Komentowanie jest wyłączone