12.05.2024 – Wniebowstąpienie Pańskie

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we wtorek święto św. Macieja, Apostoła, w środę św. Małgorzaty z Kortony, w czwartek świętego Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika, Patrona Polski, w piątek św. Paschalisa Baylona, zakonnika, w sobotę 18 maja Święto św. Feliksa z Cantalice, zakonnika i patrona dzieci.

W dzień św. Feliksa 18 maja według tradycji w naszych kapucyńskich kościołach odbywa się namaszczenie olejami św. Feliksa dzieci i dorosłych. Zapraszamy więc wszystkich, ale szczególnie dzieci tego dnia na Msze Świętą do naszego kościoła. Namaszczenie będzie podczas każdej Mszy.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godzinie 15:30 zapraszamy na msze św. z udziałem dzieci z Katolickiego Przedszkola im. św. Franciszka z Asyżu prowadzonego przez siostry Służki.

23 maj zapraszamy na Sesje Naukową na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, która rozpocznie obchody 300-lecia przybycia Braci Mniejszych Kapucynów do Lublina. Więcej informacji na plakacie w kruchcie Kościoła.   

→ o. Witalij, który w zeszłą niedzielę głosił słowo Boże i opowiadał o swojej posłudze na Białorusi, serdecznie dziękuję Wam za życzliwość oraz okazaną hojność. Podczas zbiórki zebrał około 5000 zł.

Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na rzecz naszego kościoła i klasztoru oraz za wszelkie oznaki życzliwości oraz za wsparcie duchowe. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

 

 

Komentowanie jest wyłączone