10.10.2021 – XXVIII Niedziela Zwykła

  1. Miesiąc październik przypomina nam szczególnie o modlitwie różańcowej. Jest to modlitwa, którą usilnie poleca Matka Boża w różnych miejscach, prosząc o jej odmawianie w intencji nawrócenia świata i ratowania grzeszników. Zachęcamy do wspólnego różańca codziennie w kościele o godz. 18.30.
  2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień Papieski, pod hasłem Nie lękajcie się. Z tej racji można złożyć dobrowolną ofiarę na Fundusz Stypendialny dla najzdolniejszej młodzieży. Zachęcamy do ofiarnego wsparcia tego dzieła. Ofiarę można złożyć do skarbon przy wyjściu z Kościoła.
  3. Z okazji przypadającego w czwartek Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom, pedagogom, pracownikom szkół dziękujemy za ich nieocenioną pracę. Życzymy również potrzebnych darów Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru dzieci i młodzieży oraz wszelkiego Bożego błogosławieństwa. 
  4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: we wtorek 12 października wspomnienie św. Serafina z Montegranaro, w środę bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa dziewicy i doktora Kościoła, w sobotę św. Jadwigi Śląskiej. 
  5. Bracia i Siostry dziękujemy Wam za wszelkie dobro duchowe i materialne, z jakim na co dzień się spotykamy. Prosimy Boga o umocnienie Was w łasce wiary oraz życzymy wielu owoców płynących z kontaktu z Bogiem na modlitwie i w sakramentach.

Komentowanie jest wyłączone